IL Fri 2017-07-02 13:41:59

Arnaløpet: Tidlegare vinnarar

DSC_0239.JPG

Eli Anne Dvergsdal, vinnar 3,4km i 2016.

 

Menn 8,8 km    
1984 Atle Fosse, Gular 28:16  
1985 Terje Søilen, Fri 28:17  
1986 Jan Fjærestad, Fana 27:38  
1987 Terje Søilen, Fri 28:04  
1988 Johannes Rosvold, Fri 27:54  
1989 Kjell Erik Sælen, BFG-Fana 27:34  
1990 Brigt Strømmen, Fri 29:03  
1991 Kjetil Berg, Vidar-Oslo 26:22  
1992 Johannes Rosvold, Fri 27:29  
1993 Johannes Rosvold, Fri 27:30  
1994 Eddie Mikal Ebbesvik, Norna-Salhus 27:27  
1995 Nils Engevik, Norna-Salhus 27:25  
1996 Geoffrey Kiplagat, BFG-Fana/Kenya 26:11 rekord
1997 Nils Engevik, Norna-Salhus 26:52  
1998 Helge Andersen, Gular 27:15  
1999 Jan-Erik Christiansen, BFG-Fana 27:05  
2000 Karl Johan Rasmussen, Haugesund 26:22  
2001 Harald Simmenes, Osterøy 29:45  
2002 Johannes Rosvold, Fri 28:02  
2003 Akselberg Jan Vidar, BFG 29:38  
2004 Johannes Rosvold, Fri 29:05  
2005 Alemayehu Sitotaw, Varegg 28:35  
2006 Lars Røttingen, Gular 28:32  
2007 Espen Kristiansen, Gular 28:47  
2008 Lars Nesbø Bakke. Fri 28:13  
2009 Bjarte Vik, Osterøy 28:08  
2010 Bjarte Vik, Osterøy 28:19  
2011 Bjarte Eikanger, BFG Fana 29:29  
2012 Bjarte Vik, Osterøy 28:52  
2013 Robert Bergstå, Svarstad 29:00  
2014 Erik Hovlandsdal, Norna-Salhus 27:54  
2015 Erik Hovlandsdal, Norna-Salhus 27:54  
2016 Sondre Øvre-Helland, Viking 27:27   
2017 Erik Hovlandsdal, Norna-Salhus 29:22  
2018 Marius Vedvik, Gular 28:50  
       
Kvinner 8,8 km    
1984 Jannicke Berge Olsen, Fana 31:30  
1985 Jannicke Berge Olsen, Fana 32:06  
1986 Jannicke Berge Olsen, Fana 33:27  
1987 Linda Vibeke Holstad, BFG-Fana 33:06  
1988 Jannicke Berge Olsen, BFG-Fana 33:29  
1989 Jannicke Berge Olsen, BFG-Fana 33:40  
1990 Kari Lise Ingebrigtsen, Eidsvåg 34:08  
1991 Marie Strømman, Os 37:48  
1992 Hege Merethe Eidem, BFG-Fana 32:50  
1993 Åsta Hansen, Fri 35:25  
1994 Elise Orten, 38:17  
1995 Anne Marie Heienberg, BFG-Fana 34:13  
1996 Anne Marie Heienberg, BFG-Fana 33:44  
1997 Bente Landøy, Fri 31:44  
1998 Bente Landøy, Fri 30:11 rekord
1999 Elise Orten, 38:55  
2000 Anne Marie Heienberg, BFG-Fana 33:18  
2001 Hanne Liland, Viking 37:21  
2002 Elise Orten, 37:55  
2003 Grethe Indredavik, BFG-Fana 36:50  
2004 Anette Bru, Osterøy 35:37  
2005 Irene Herland 41:54  
2006 Anne Marie Heienberg, BFG-Fana 34:20  
2007 Helene Pemmer, Fri 32:59  
2008 Brit Helen Simmenes, Osterøy 31:42  
2009 Helene Pemmer, Fri 33:57  
2010 Hilde Åsheim, Osterøy 32:52  
2011 Pernille Thomassen, BFG Fana 33:27  
2012 Brit-Helen Simmenes, Osterøy 32:03  
2013 Brit-Helen Simmenes, Osterøy 33:11  
2014 Mona Løvstakken, Beerenberg BIL 38:12  
2015 Pernille Thomassen, BFG Fana 34:04  
2016 Ingrid Brattabø, Fri 35:25   
2017 Ingrid Brattabø, Fri 34:29  
2018 Eli Anne Dvergsdal, Varegg 32:32  
       
Menn 3,4 km    
1988 Rune Hovlandsdal, Gneist 09:58  
1989 Atle Fosse, Gular 09:58  
1990 Brigt Strømmen, Fri 10:27  
1991 Brigt Strømmen, Fri 10:21  
1992 Eddie Mikal Ebbesvik, Norna-Salhus 10:03  
1993 Nils Engevik, Norna-Salhus 10:18  
1994 Nils Engevik, Norna-Salhus 09:58  
1995 Nils Engevik, Norna-Salhus 10:00  
1996 Eddie Mikal Ebbesvik, Norna-Salhus 09:50  
1997 Nils Engevik, Norna-Salhus 09:59  
1998 Nils Engevik, Norna-Salhus 10:07  
1999 Nils Engevik, Norna-Salhus 9:48**  
2000 Torgils Fossen, Fri 10:25  
2001 Nils Engevik, Norna-Salhus 9:46**  
2002 Jan Vidar Akselberg, Brannvesenet 10:34  
2003 Fossen Torgils, Fri 10:33  
2004 Fossen Torgils, Fri 10:39  
2005 Jan Vidar Akselberg, BFG-Fana 10:27  
2006 Halvard Nilsen, Gular 10:26  
2007 Lars Bakke, Fri 10:19  
2008 Lars Bakke, Fri 10:00  
2009 Anders Huun Monsen, Gular 10:23  
2010 Lars Nesbø Bakke, Fri 9:49 rekord
2011 Terje Simmenes, Osterøy 10:58  
2012 Jørgen Austvik, BFG-Fana 10:58  
2013 Lars Nesbø Bakke, Fri 10:21  
2014 Erik Hovlandsdal, Norna-Salhus 10:51  
2015 Erik Hovlandsdal, Norna-Salhus 10:19  
2016 Trygve Fedje Mjelde, Osterøy 10:16  
2017 Erik Hovlandsdal, Norna-Salhus 10:30  
2018 Marius Vedvik, Gular 9:49 tangering
** Nils Engevik vart tatt for doping hausten 2001, derfor er Lars Nesbø Bakke sin tid frå 2010 saman med Marius Vedvik sin tangering i 2018 definert som den moralske løyperekorden  
       
Kvinner 3,4 km    
1988 Anne Mette Helgesen, BFG-Fana 12:27  
1989 Liv Astrid Losnegård, BFG-Fana 12:19  
1990 Liv Astrid Losnegård, BFG-Fana 12:36  
1991 Anne Mette Helgesen, BFG-Fana 13:10  
1992 Ragnhild Nymoen, BFG-Fana 12:00  
1993 Guri Espelid, Askøy 13:30  
1994 Sarah Solheim, 14:40  
1995 Gunhild Hofstad, BFG-Fana 12:57  
1996 Gunhild Hofstad, BFG-Fana 13:01  
1997 Ragnhild Korneliussen, 14:02  
1998 Anita Molland, AKS-77 12:57  
1999 Bente Landøy, Fri 10:43 rekord
2000 Bente Landøy, Fri 11:16  
2001 Irene Gulli, Fri 12:17  
2002 Ragnhild Korneliussen, 14:24  
2003 Liland Hanne, BFG-Fana 13:42  
2004 Kirsten Otterbu, BFG-Fana 11:26  
2005 Sara Rebekka Færø, Eikanger 12:59  
2006 Anette Bru, Osterøy 12:59  
2007 Pernille Thomassen, BFG-Fana 11:54  
2008 Anette Bru, Osterøy 12:51  
2009 Elise Orten, Fri 12:50  
2010 Elise Orten, Fri 13:08  
2011 Elise Orten, Fri 12:54  
2012 Elise Orten, Fri 12:51  
2013 Hilde Aasheim, Osterøy 12:09  
2014 Vilde Bergset, Fana 12:28  
2015 Vigdis Gaupholm Reigstad 12:37  
2016 Eli Anne Dvergsdal, Gular 12:00   
2017 Christina Ellefsen Hopland, Varegg 12:19  
2018 Eli Anne Dvergsdal,Varegg 11:57  
 
   

 
 
 
Vinnar 3,4km 2016: Eli Anne Dvergsdal
 
 
 

Kalender

November
MTOTFLS
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Aktiviteter

20.11.2019
Frikarusellen 2.løp

19:00 - 20:00

Espeland idrettsplass

11.12.2019
Frikarusellen 3.løp

19:00 - 20:00

Espeland idrettsplass

22.01.2020
Frikarusellen 4.løp

19:00 - 20:00

Espeland idrettsplass

12.02.2020
Frikarusellen 5.løp

19:00 - 20:00

Espeland idrettsplass

04.03.2020
Frikarusellen 6.løp

19:00 - 20:00

Espeland idrettsplass