Resultat årets første Askokarusell

Onsdag gjekk årets første Askokarusell av stabelen på idrettsparken med god deltaking med tanke på vermeldinga. Heldigvis slapp vi unna med 2 regnbyger, men temperaturen var ikkje så mykje å skryte av for å vere juni. Det var mange rekruttar som ville etterpåmelde seg og det medførte endringar i tidsskjemaet for lengde som gjorde at 14 år og eldre måtte vente heilt til 20:15 før dei fekk hoppe. Totalt var det 117 startar og 21 forfall.
Heile 10 kvinner stilte til start på 5000m og det har ikkje skjedd før på idrettsparken. Elles må vi nemne ein aldri så liten kuriositet på 5000m for menn. Normalt deltar det fleire veteranar enn junior/senior frå arrangørklubben på mellom- og langdistanse, men i herreheatet var forholdet 3 junior/senior mot 2 veteranar. Fleire foto frå stevnet finn du på Fri sin Facebook-side: https://www.facebook.com/ilfrifriidrett
PS. Vi beklager sein publisering av resultatlista pga sjukdom.

2024-06-08
Ove Leon Låstad

 


Frå starten på 5000m for menn. Det er viktig å starte klokka! Dei 2 Fri-veteranane korrekt iført klubbdrakt, medan dei 3 junior/seniorutøvarne til Fri stilte i ´kamuflasje-drakt´.

Resultatliste Askokarusellen nr.1

Øvelse Klasse Heat Namn Klubb Resultat Vind
100 meter Gutter 13 1 Ulrik Hansen Valencia IL Fri DNS 1,7
100 meter Jenter 12 1 Marielle Storli-Rabenorolahy IL Gneist 15,55 1,7
100 meter Jenter 12 1 Maria Viktoria Aune IL Gneist 16,54 1,7
100 meter Jenter 14 1 Pernille Nøkleby Fyllingen IL 15,66 1,7
100 meter Kvinner veteraner 3 Sissel Bjørke IL Fri 19,18 0,0
100 meter Menn senior 2 Lars Magnus Birketveit Fyllingen IL 11,72 1,3
100 meter Menn senior 2 Leonid Raiets Fyllingen IL 12,15 1,3
100 meter Menn u23 2 Robin Grégoire IL Gneist 11,74 1,3
100 meter Menn veteraner 3 Johnny Isaksen IL Fri 16,99 0,0
1500 meter Gutter 11 1 Paul Anton Eichele IL Gneist 6,07,29  
1500 meter Gutter 13 1 Georg Helle Bruås Varegg  DNS  
1500 meter Gutter 14 1 Ludvig Færø Linde Varegg  4,30,12  
1500 meter Gutter 14 1 Fillip Vik Johannessen IL Fri 5,54,11  
1500 meter Gutter 15 2 Didrik Helle Bruås Varegg  4,44,32  
1500 meter Jenter 11 1 Live Færø Linde Varegg  5,13,25  
1500 meter Jenter 11 1 Mathilde Fludal Saanum Varegg  6,35,78  
1500 meter Kvinner Senior 3 Anine Dyrdal Varegg  4,44,88  
1500 meter Kvinner Senior 3 Bertine-Helene Færø Varegg  DNS  
1500 meter Kvinner u23 3 Ragnhild Lindhjem-Godal IL Gular 4,59,16  
1500 meter Kvinner veteraner 3 Ragnhild Guri Korneliussen IL Fri 6,50,92  
1500 meter Menn senior 2 Idar Odland Varegg  4,18,52  
1500 meter Menn senior 2 Anders Veum Varegg  4,29,46  
1500 meter Menn senior 2 Tor Johan Nedreberg Askeland Varegg  4,31,64  
1500 meter Menn senior 2 Leonid Raiets Fyllingen IL DNF  
1500 meter Menn veteraner 2 Trygve Andresen Varegg  4,41,71  
1500 meter Menn veteraner 2 Reinert Emmerhoff IL Gular 4,45,30  
1500 meter Menn veteraner 2 Steinar Lohne IL Fri 6,18,75  
1500 meter Menn veteraner 2 Arvid Hauge Eikanger IL DNS  
300 meter Jenter 15 1 Hanne Kalland Prestegård IL Fri DNS  
300 meter Kvinner Senior 1 Lilli Margaret Gulbrandsen IL Gneist 45,18  
300 meter Menn senior 2 Jon-Henning Gullbrå Hilleren Ask Friidrett 36,85  
300 meter Menn senior 2 Leonid Raiets Fyllingen IL 37,38  
300 meter Menn senior 2 Lars Magnus Birketveit Fyllingen IL 37,64  
5000 meter Gutter 16 1 Eirik Brattabø IL Fri 17,22,73  
5000 meter Kvinner Senior 2 Nina Andreassen IL Gular 17,31,4 manuell tid
5000 meter Kvinner Senior 2 Bertine-Helene Færø Varegg  17,43,76  
5000 meter Kvinner Senior 2 Ine Birgitte Nyhus Varegg  17,48,63  
5000 meter Kvinner Senior 2 Christina Ellefsen Hopland Varegg  17,49,01  
5000 meter Kvinner Senior 2 Sølvi Renate Nedreberg Askeland Varegg  17,49,15  
5000 meter Kvinner Senior 2 Hannah Silgjerd Varegg  17,51,10  
5000 meter Kvinner Senior 2 Astrid Emilsen Kristiansen IL Gular 18,00,90  
5000 meter Kvinner u23 2 Guro Alvestad Hoff IL Gular 18,13,57  
5000 meter Kvinner Senior 2 Sara Lilloe Salvesen Ekern IL Gular 18,28,96  
5000 meter Kvinner Senior 2 Maren Austevik Bø IL Gular DNF  
5000 meter Kvinner Senior 2 Karoline Harnes Mongstad IL Gular DNS  
5000 meter Menn senior 1 Endre Wigaard IL i BUL 16,24,18  
5000 meter Menn senior 1 Espen Borge Joensen IL Fri 16,27,29  
5000 meter Menn senior 1 Jonas Gjesdal Varegg  16,36,47  
5000 meter Menn senior 1 Sander Kjøsnes Lie IL Fri 16,43,22  
5000 meter Menn senior 1 Daniel Hansen Bruvik Osterøy IL 17,01,03  
5000 meter Menn senior 1 Bjørn Rusten Lundberg Varegg  DNS  
5000 meter Menn senior 1 Fredrik Tordal Torgersen Varegg  DNS  
5000 meter Menn senior 1 Olav Meling Spikkeland IL Gular DNS  
5000 meter Menn senior 1 Tor Johan Nedreberg Askeland Varegg  DNS  
5000 meter Menn veteraner 1 Thomas Skjæveland IL Fri 17,01,88  
5000 meter Menn veteraner 1 Espen Irgens Haugen IL Fri 17,23,06  
60 meter Gutter 10 2 Thor Balabanian IL Fri 11,53 -0,6
60 meter Gutter 10 2 Martin Dale IL Fri DNS -0,6
60 meter Gutter 10 3 Liam Hansen IL Fri 9,77 0,8
60 meter Gutter 10 3 Edwin Knutar IL Fri 12,21 0,8
60 meter Gutter 10 2 Øystein Algrøy IL Fri 12,08 -0,6
60 meter Gutter 11 4 Paul Anton Eichele IL Gneist 9,36 2,2
60 meter Gutter 11 4 Mathias Bjørnereim Heggertveit IL Fri 10,91 2,2
60 meter Gutter 12 4 Ole-Stian Matz IL Fri 11,02 2,2
60 meter Gutter 12 4 Aleksander Emil Piekarz IL Fri DNS 2,2
60 meter Gutter 13 4 Ulrik Hansen Valencia IL Fri 10,36 2,2
60 meter Gutter 14 4 Fillip Vik Johannessen IL Fri 8,99 2,2
60 meter Jenter 10 2 Nora Kvamme Chan IL Fri 9,82 -0,6
60 meter Jenter 10 3 Signe Kleven IL Fri 12,70 0,8
60 meter Jenter 10 3 Johanne Heggelund Ellefsen IL Fri DNS 0,8
60 meter Jenter 10 5 Nora Lysen Grenasberg IL Fri 12,13 -0,5
60 meter Jenter 11 5 Marielle Storli-Rabenorolahy IL Gneist 9,62 -0,5
60 meter Jenter 11 5 Mathilde Fludal Saanum Varegg  10,04 -0,5
60 meter Jenter 12 6 Oda Wilhelmsen Iden IL Fri 9,17 0,6
60 meter Jenter 14 6 Selma Persen Haltbakk Fyllingen IL 8,97 0,6
60 meter Jenter 14 6 Tuva Paulsdatter Sandlund Fyllingen IL 9,00 0,6
60 meter Jenter 14 6 Pernille Nøkleby Fyllingen IL 9,56 0,6
60 meter Rekrutt 1 Oscar Flygansvær-Egana Loddefjord IL 14,32 2,3
60 meter Rekrutt 1 Gabriel Kvamme Chan IL Fri 11,06 2,3
60 meter Rekrutt 1 Emil Storli-Rabenorolahy IL Gneist 10,35 2,3
60 meter Rekrutt 1 Even Moland Stranden IL Fri 12,60 2,3
60 meter Rekrutt 1 Selma Lysen Grenasberg IL Fri 14,01 2,3
60 meter Rekrutt 1 Tirilill Balabanian IL Fri 15,60 2,3
60 meter Rekrutt 2 Haakon Fludal Saanum Varegg  DNS -0,6
60 meter Rekrutt 2 Rikke Færø Linde Varegg  10,70 -0,6
60 meter Rekrutt 3 William Dallas IL Fri 12,63 0,8
60 meter Rekrutt 3 Emmeli  Hatland IL Fri 14,44 0,8
60 meter Rekrutt 2 Matheo Hansen IL Fri 11,17 -0,6
Lengde Gutter 14   Eivind Sæbø IL Fri DNS  
Lengde Jenter 14   Tuva Paulsdatter Sandlund Fyllingen IL 4,20 0,0
Lengde Jenter 14   Selma Persen Haltbakk Fyllingen IL 3,96 0,0
Lengde Jenter 14   Pernille Nøkleby Fyllingen IL 3,54 0,0
Lengde Jenter 17   Liza Sofia Aune IL Gneist 4,98 0,0
Lengde satssone Gutter 10   Liam Hansen IL Fri 3,48 2,0
Lengde satssone Gutter 10   Martin Dale IL Fri DNS  
Lengde satssone Gutter 10   Edwin Knutar IL Fri 2,52 0,0
Lengde satssone Gutter 10   Øystein Algrøy IL Fri 2,55 0,0
Lengde satssone Gutter 11   Paul Anton Eichele IL Gneist 4,12 0,0
Lengde satssone Gutter 11   Mathias Bjørnereim Heggertveit IL Fri 2,42 0,6
Lengde satssone Gutter 12   Ole-Stian Matz IL Fri DNS  
Lengde satssone Gutter 13   Ulrik Hansen Valencia IL Fri 2,31 1,1
Lengde satssone Jenter 10   Signe Kleven IL Fri 1,84 0,0
Lengde satssone Jenter 10   Thor Balabanian IL Fri DNS  
Lengde satssone Jenter 11   Marielle Storli-Rabenorolahy IL Gneist 3,80 0,5
Lengde satssone Jenter 11   Mathilde Fludal Saanum Varegg  3,62 1,8
Lengde satssone Jenter 12   Maria Viktoria Aune IL Gneist 3,10 0,1
Lengde satssone Jenter 12   Oda Wilhelmsen Iden IL Fri 3,08 0,0
Lengde satssone Rekrutt   Haakon Fludal Saanum Varegg  DNS  
Lengde satssone Rekrutt   Matheo Hansen IL Fri 2,07 0,0
Lengde satssone Rekrutt   Selma Lysen Grenasberg IL Fri 1,72 2,3
Lengde satssone Rekrutt   Emil Storli-Rabenorolahy IL Gneist 3,02 0,3
Lengde satssone Rekrutt   Oscar Flygansvær-Egana Loddefjord IL 1,81 0,0
Lengde satssone Rekrutt   Rikke Færø Linde Varegg  2,71 0,0
Lengde satssone Rekrutt   Tirilill Balabanian IL Fri 1,67 0,0
Lengde satssone Rekrutt   William Dallas IL Fri 2,46 0,1
Lengde satssone Rekrutt   Emmeli  Hatland IL Fri 1,82 1,2
Liten ball 150g Gutter 10   Edwin Knutar IL Fri 17,80  
Liten ball 150g Gutter 10   Thor Balabanian IL Fri 13,28  
Liten ball 150g Gutter 10   Øystein Algrøy IL Fri 8,82  
Liten ball 150g Gutter 11   Paul Anton Eichele IL Gneist 40,84  
Liten ball 150g Gutter 12   Ole-Stian Matz IL Fri 34,69  
Liten ball 150g Gutter 12   Aleksander Emil Piekarz IL Fri DNS  
Liten ball 150g Gutter 13   Ulrik Hansen Valencia IL Fri 21,45  
Liten ball 150g Gutter 14   Fillip Vik Johannessen IL Fri 36,27  
Liten ball 150g Gutter 14   Eivind Sæbø IL Fri 33,87  
Liten ball 150g Jenter 10   Nora Lysen Grenasberg IL Fri 13,43  
Liten ball 150g Jenter 10   Signe Kleven IL Fri 9,09  
Liten ball 150g Jenter 12   Oda Wilhelmsen Iden IL Fri 31,24  
Liten ball 150g Rekrutt   Emil Storli-Rabenorolahy IL Gneist 26,76  
Liten ball 150g Rekrutt   Oscar Flygansvær-Egana Loddefjord IL 14,90  
Liten ball 150g Rekrutt   Rikke Færø Linde Varegg  12,99  
Liten ball 150g Rekrutt   Tirilill Balabanian IL Fri 4,76  
Liten ball 150g Rekrutt   William Dallas IL Fri 12,08  
Liten ball 150g Rekrutt   Emmeli  Hatland IL Fri 8,52  
Spyd 400g Gutter 11   Paul Anton Eichele IL Gneist 16,85  
Spyd 400g Gutter 12   Ole-Stian Matz IL Fri 12,03  
Spyd 400g Gutter 12   Aleksander Emil Piekarz IL Fri DNS  
Spyd 500g Menn veteraner   Johnny Isaksen IL Fri 18,77  

Kalender

Juni
MTOTFLS
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Aktiviteter

20.06.2024
Arna kastkarusell-3

18:00 - 20:00

Arna idrettspark

03.07.2024
Askokarusellen-3

18:30 - 21:00

Arna idrettspark

15.08.2024
Arna kastkarusell-4

18:00 - 20:00

Arna idrettspark

19.08.2024
Askokarusellen-4

18:30 - 21:00

Arna idrettspark

26.08.2024
Arnaløpet

19:00 - 21:00

Espeland idrettsplass

04.09.2024
Arnaleikane - Friidrettens dag

18:00 - 20:30

Arna idrettspark

16.09.2024
Askokarusellen-5

18:30 - 21:00

Arna idrettspark

26.09.2024
Arna kastkarusell-5

18:00 - 20:00

Arna idrettspark

05.10.2024
Sørfjorden halvmaraton

10:30 - 13:00

Garnes

23.10.2024
Frikarusellen 1.løp

19:00 - 19:45

Espeland idrettsplass