Medlemsfesten 2022

Etter to avlyste medlemsfester i koronaårene 2020/21 var det endelig klart for å markere fjorårets friidrettssesong.

Fri-festen, med utdeling av bestemannspremier, Bingo og sosialt samvær, er en fin tradisjon med over 50 år historie.

Arrangørkomiteen var på forhånd vell optimistiske på antall gjester, de ca. 30 fremmøtte fikk i alle fall spist seg gode og mette på pizza, kaker og brus. 

I tillegg til bestemannspremier for jenter, gutter, kvinner og menn, fikk Vilde-Sofie Torvund en velfortjent pokal for sin flotte klubbrekord på 1-engelsk mil som hun satte under sommerens Torstein Nesse Games.

Styret ønsker å takke for en fin kveld sammen med klubbens ungdommer (og voksne).

Takk til Stein for flott presentasjon av 2022-sesongen og til Johnny som stødig Bingo-vert.

Klikk på "Les mer" for å se oversikt over premievinnerne.

2023-02-01
Jarle

Tradisjonen tro ble utøverne med de 6 (poengmessig) beste resultatene for jenter, gutter, kvinner og menn i 2022 premiert under Medlemsfesten tirsdag 31.01.

I tillegg fikk vi foretatt tilsvarende premieringer for sesongene 2020 og 2021 under en annen, trivelig sammenkomst på Arna Idrettspark, tirsdag 20.12.22. Nedenfor følger oversikter over samtlige premievinnere for disse tre årene.

 

2022              
               
Menn senior              
Lengde Martin Roe 1992 7.21   871 München, GER 15.08 (1)
5000m Andreas Vågen 2000 15:44.58   676 Indre Arna 01.08 (17)
3000m Sander Kjøsnes Lie 1999 9:11.02   647 Indre Arna 18.05 (9)
60m Lars Magnus Birketveit 2004 7.63   614 Indre Arna 06.07 (7)
400m Morten Solheim 1976 54.54   583 Tampere, FIN 06.07 (-)
Kule Stein Fossen 1968 11.30   546 Knarvik 26.04 (14)
               
Kvinner senior              
Diskos Matilde Roe 1996 51.11   877 Long Beach/CA, USA 16.04 (1)
1500m Vilde-Sofie Torvund 2006 4:38.54   734 Rud 27.08 (2)
3000m Vigdis Gaupholm Reigstad 1973 10:44.11   628 Hatland 19.09 (4)
3000m Ingrid Brattabø 2003 11:16.42   554 Hatland 19.09 (-)
1500m Signe-Marie Torvund 2004 5:18.47   521 Indre Arna 15.06 (7)
Diskos Britt Eva Fauskanger Brurås 1965 22.29   439 Knarvik 15.10 (-)
               
Gutter 10-19 år              
60m Lars Magnus Birketveit 2004 7.63   897 Indre Arna 06.07 (5)
Høyde (i) Andreas Vladimir Sandin 2010 1.32   874 Haukås 19.02 (5)
Høyde u.t. Brede Hansen 2010 1.00   830 Garnes 14.03 (-)
Høyde u.t. Sivert Djønne 2012 0.80   830 Garnes 14.03 (-)
Lengde Levi Rørbakken 2010 4.02   814 Indre Arna 18.05 (8)
Lengde Liam Hansen 2014 3.15   800 Indre Arna 21.09 (-)
               
Jenter 10-19 år              
1500m Vilde-Sofie Torvund 2006 4:38.54 1021 Rud 27.08 (2)
60m Oda Wilhelmsen Iden 2012 9.69   881 Indre Arna 18.05 (4)
3000m Ingrid Brattabø 2003 11:16.42   824 Hatland 19.09 (-)
Lengde Vanessa Marie Wik 2013 3.05   779 Indre Arna 21.09 (-)
1500m Signe-Marie Torvund 2004 5:18.47   751 Indre Arna 15.08 (-)
Høyde Julianne Brusdal Gangdal 2010 1.10   745 Indre Arna 21.09 (-)
               
Klubbrekorder utendørs 2022 - kvinner senior            
1 engelsk mil Vilde-Sofie Torvund 2006 5:17.11   Indre Arna 01.08  
               
               
2021              
               
Menn senior              
Lengde Martin Roe 1992 7.52   936 Arona, ESP 12.06 (1)
3000m Espen Joensen 1992 8:50.67   725 Indre Arna 20.05 (15)
3000m Torstein Olai Leiren Mastervik 2003 9:11.25   646 Trondheim/St 03.09 (13)
200m Thord Flatebø Iversen 2003 24.06   641 Haukås 29.08 (3)
100m Nikolai André Navdal Marøy 2004 11.95   621 Haukås 11.05 (8)
Spyd Niklas Hasti Rutle 2000 49.32   617 Indre Arna 11.08 (-)
               
Kvinner senior              
Diskos Matilde Roe 1996 54.85   928 Las Vegas/NV, USA 17.04 (-)
800m Vilde-Sofie Torvund 2006 2:20.10   666 Fana 28.05 (6)
Slegge Helene Olsen Austnes 1999 37.87   655 Bergen/Sk 24.05 (3)
3000m Vigdis Gaupholm Reigstad 1973 10:37.6   643 Hatland 14.06 (4)
1500m Synne-Helen Torvund 2002 5:07.82   572 Hatland 28.06 (-)
Kule Brit Ingrid Birketveit 1977 9.05   517 Indre Arna 20.05 (7)
               
Gutter 10-19 år              
3000m Sondre Brattabø 2005 9:23.85   968 Indre Arna 20.05 (-)
3000m Torstein Olai Leiren Mastervik 2003 9:11.25   942 Trondheim/St 03.09 (9)
300m hekk 84.0 Nikolai André Navdal Marøy 2004 42.33   938 Trondheim/St 04.09 (2)
Høyde u.t. Eivind Sæbø 2010 1.00   915 Garnes 22.03 (8)
100m Lars Magnus Birketveit 2004 12.03   909 Trondheim/St 03.09 (3)
Høyde Andreas Vladimir Sandin 2010 1.25   909 Indre Arna 05.07 (4)
               
Jenter 10-19 år              
Tresteg (i) Tomine Svendheim 2006 11.50 1010 Haukås 25.02 (1)
800m Vilde-Sofie Torvund 2006 2:20.10   976 Fana 28.05 (3)
1500m Synne-Helen Torvund 2002 5:07.82   803 Hatland 28.06 (-)
Lengde Oda Wilhelmsen Iden 2012 3.14   798 Indre Arna 20.05 (5)
100m Maria Navdal Marøy 2008 14.78   779 Indre Arna 05.07 (-)
Lengde Emilie Pettersen 2012 2.76   718 Indre Arna 20.05 (-)
               
Klubbrekorder utendørs 2021 - kvinner senior            
Kule Matilde Roe 1996 15.12   Ogden/UT, USA 15.05  
Diskos Matilde Roe 1996 54.85   Las Vegas/NV, USA 17.04  
Spyd Matilde Roe 1996 49.56   Phoenix/AZ, USA 24.04  
               
               
2020              
               
Menn senior              
Lengde Martin Roe 1992 7.50   931 Fagernes 08.08 (1)
3000m Andreas Vågen 2000 8:57.98   696 Oslo/Bi 03.09 (10)
200m Thord Flatebø Iversen 2003 24.27   622 Indre Arna 12.08 (7)
200m Patrick André Wik 2004 24.40   609 Fana 29.07 (19)
3000m Sondre Brattabø 2005 9:25.82   596 Indre Arna 14.10 (16)
200m hekk Lars Magnus Birketveit 2004 28.19   588 Knarvik 24.06 (5)
               
Kvinner senior              
Tresteg Tomine Svendheim 2006 11.54   717 Indre Arna 23.09 (2)
5000m Nora Midttun 2001 17:43.00   715 Indre Arna 08.07 (3)
Kule Helene Olsen Austnes 1999 11.57   690 Fana 18.09 (4)
3000m Vigdis Gaupholm Reigstad 1973 10:33.09   655 Indre Arna 17.06 (6)
3000m Ingrid Brattabø 2003 10:45.73   624 Fana 29.07 (5)
1500m Vilde-Sofie Torvund 2006 5:02.11   600 Ravnanger 22.06 (9)
               
Gutter 10-19 år              
1500m hinder 76.2 Tobias Svendheim 2004 4:38.09 1011 Fana 06.08 (3)
300m hekk 84.0 Nikolai André Navdal Marøy 2004 41.94   993 Indre Arna 23.09 (1)
60m (i) Lars Magnus Birketveit 2004 7.43   991 Rud 07.03 (2)
Høyde Andreas Vladimir Sandin 2010 1.20   965 Indre Arna 12.08 (6)
200m (i) Thord Flatebø Iversen 2003 27.78   953 Knarvik 24.06 (4)
200m Patrick André Wik 2004 24.40   923 Fana 29.07 (8)
               
Jenter 10-19 år              
200m (i) Tomine Svendheim 2006 25.83 1099 Rud 09.02 (1)
5000m Nora Midttun 2001 17:43.00   989 Indre Arna 08.07 (3)
1500m Vilde-Sofie Torvund 2006 5:02.11   957 Ravnanger 22.06 (2)
3000m Ingrid Brattabø 2003 10:45.73   929 Fana 29.07 (4)
Lengde Oda Wilhelmsen Iden 2012 3.03   775 Indre Arna 17.06 (-)
60m (i) Marion Hauge 2004 8.98   748 Haukås 15.02 (7)

Kalender

Oktober
MTOTFLS
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Aktiviteter

07.10.2023
Sørfjorden halvmaraton

10:30 - 13:00

Garnes

25.10.2023
Frikarusellen 1.løp

19:00 - 19:45

Espeland idrettsplass