Resultat Askokarusellen 22.juni

Det blei sett ny banerekord med 7,2kg kule av Nicholas Coghill, Fri som støytte heile 16,86m. Dermed sletta han Martin Roe, Fri sin 10 år gamle banerekord som var på 14,78m. USA-studenten Matilde Roe, Fri er tilbake i Arna på sommarferie og ho konkurrerte også i kule der ho oppnådde 13,20m. Både Matilde og Nicholas forsøkte seg i diskos i regnveret, men fekk ingen gyldige resultat. Total 68 startar blei gjennomførte under stevnet.
Trykk på LES MER for resultatliste.

2022-06-23
Ove Leon Låstad
Klasse Øvelse Navn Org.tilhørighet Resultat Vind
Gutter 12 100 meter Andreas Vladimir Sandin FRI IL  14,77 2,3
Gutter 13 100 meter Oskar Gjertsen Trumpy Gneist,IL  DNS 2,3
Gutter 14 100 meter Thor Magnus Santos Søilen Norna-Salhus IL  12,74 2,3
Jenter 13 100 meter Ida Eide Bergesen Varegg Fleridrett  14,96 2,3
Jenter 13 100 meter Elise Bos Lysekloster IL 14,32 2,3
Menn junior 100 meter Andreas Lorentz Langhelle Norna-Salhus IL  ingen tid 0,9
Menn junior 100 meter Jakob Heitmann Holmelid Norna-Salhus IL  DNS 0,9
Menn junior 100 meter Benjamin Aleksander Bøen Flygansvær Norna-Salhus IL  ingen tid 0,9
Menn senior 100 meter Oliver August Solsvik Fana IL  ingen tid 0,9
Kvinner junior 100 meter Signe-Marie Torvund FRI IL  15,14 0,2
Kvinner junior 100 meter Alexandra Martjushova Irgens Varegg Fleridrett  13,4 0,2
Kvinner senior 100 meter Erika Davodova Varegg Fleridrett  13,34 0,2
Kvinner veteraner 100 meter Anne Kvåle Bergesen Varegg Fleridrett  13,87 0,2
Menn veteraner 100 meter Roger Eide Varegg Fleridrett  13,56 1,4
Menn veteraner 100 meter Roger Larsen FRI IL  16,68 1,4
Gutter 14 1500 meter Andreas Iversen Lilleskare FIL AKS-77  4,29,85  
Gutter 14 1500 meter Jonas Iversen Lilleskare FIL AKS-77  4,30,45  
Gutter 13 1500 meter Magnus Hauge Øyen Fana IL  4,56,73  
Gutter 12 1500 meter Ludvig Færø Linde Varegg Fleridrett  5,02,56  
Gutter 12 1500 meter Andreas Vladimir Sandin FRI IL  6,05,21  
Gutter 13 1500 meter Jesper Schøning Busch Varegg Fleridrett  DNS  
Menn senior 1500 meter Aleksander Hauge Øyen Fana IL  4,15,34  
Menn senior 1500 meter Bjørn Rusten Lundberg Varegg 4,17,66  
Menn senior 1500 meter Charles Reffay Dijon UNiversité Club  4,19,13  
Menn senior 1500 meter Jon-Henning Gullbrå Hilleren Ask Friidrett  4,22,16  
Menn junior 1500 meter Eivind Langøy Norna-Salhus IL  4,22,17  
Menn senior 1500 meter Sigve Jørgensen Lillebø Ask Friidrett  4,22,17  
Menn senior 1500 meter Johannes Sture Ask Friidrett  4,24,35  
Menn junior 1500 meter Nils August Flornes Rustad Fana IL  4,37,34  
Menn junior 1500 meter Phillip Morken FIL AKS-77  DNS  
Menn veteraner 1500 meter Reinert Emmerhoff Gular, IL  DNS  
Menn junior 1500 meter Sigurd Hystad Aakre FIL AKS-77  DNS  
Kvinner junior 1500 meter Andrea Nygård Vie Norna-Salhus IL  4,49,67  
Kvinner senior 1500 meter Synne Heggøy Fjeldberg Gular, IL  5,06,28  
Kvinner junior 1500 meter Synne-Helen Torvund FRI IL  5,40,76  
Kvinner senior 1500 meter Ida Grytaas Forsmo Gular, IL  DNS  
Kvinner junior 1500 meter Julia Helene Rosenberg Varegg Fleridrett  DNS  
Menn senior 400 meter Trygve Havro Gneist,IL  DNS  
Menn veteraner 400 meter Roger Eide Varegg Fleridrett  1,03,19  
Kvinner junior 400 meter Berit Vide Lindvall Varegg Fleridrett  DNS  
Kvinner veteraner 400 meter Anne Kvåle Bergesen Varegg Fleridrett  1,06,13  
Kvinner senior 5000 meter Anne-Mette Haugen Juuhl Gular, IL  18,57,48  
Kvinner senior 5000 meter Hannah Silgjerd Varegg Fleridrett  18.50,63  
Kvinner senior 5000 meter Ine Birgitte Nyhus Varegg Fleridrett  18,46,80  
Menn senior 5000 meter Simon Morales Varegg  18,54,36  
Menn veteraner 5000 meter Ingar Romslo FRI IL  DNS  
Menn senior 5000 meter Noah Spjeld Martinsen Gneist,IL  17,35,54  
Gutter 8  60 meter Brede Eide Bergesen Varegg Fleridrett  11,10 2,1
Gutter 8  60 meter Audun Loftås FRI IL  11,57 2,1
Gutter 8  60 meter Isak Olsnes FRI IL  11,02 2,1
Jenter 9 60 meter Vanessa Marie Wik FRI IL  10,41 2,1
Gutter 10 60 meter Henrik Hansen Oppedal FRI IL  11,73 1,8
Gutter 10 60 meter Jon Kornelius Garvik FRI IL  11,56 1,8
Gutter 11 60 meter Nikolai Gald Fana IL  11,27 1,8
Gutter 12 60 meter Andreas Vladimir Sandin FRI IL  9,06 1,8
Jenter 11 60 meter Tuva Eide Bergesen Varegg Fleridrett  9,43 1,8
Jenter 11 60 meter Maia Loftås FRI IL  11,13 1,8
Gutter 14 60 meter Thor Magnus Santos Søilen Norna-Salhus IL  7,91 1,3
Jenter 13 60 meter Ida Eide Bergesen Varegg Fleridrett  9,25 1,3
Jenter 13 60 meter Elise Bos Lysekloster IL 8,67 1,3
Jenter 13 60 meter Evelina Kaminskaia Norna-Salhus IL  8,92 1,3
Menn junior 60 meter Jakob Heitmann Holmelid Norna-Salhus IL  7,55 1,7
Kvinner junior 60 meter Erika Davodova Varegg Fleridrett  8,31 1,7
Menn veteraner 60 meter Roger Larsen FRI IL  10,32 1,8
Gutter 12 Diskos Andreas Vladimir Sandin FRI IL  17,87  
Jenter 11 Diskos Maia Loftås FRI IL  7,74  
Kvinner senior Diskos Matilde Roe FRI IL  NM  
Menn senior Diskos Nicholas Coghill FRI IL  NM  
Gutter 12 Høyde Andreas Vladimir Sandin FRI IL  1,30  
Jenter 13 Høyde Evelina Kaminskaia Norna-Salhus IL  1,30  
Gutter 10 Høyde Henrik Hansen Oppedal FRI IL  0,95  
Gutter 10 Høyde Jon Kornelius Garvik FRI IL  0,90  
Jenter 13 Høyde Ida Eide Bergesen Varegg Fleridrett  1,25  
Gutter 14 Høyde Jan-Olav Gullbrå Hilleren Ask Friidrett  1,40  
Jenter 11 Høyde Maia Loftås FRI IL  0,90  
Gutter 11 Høyde Nikolai Gald Fana IL  1,30  
Jenter 11 Høyde Tuva Eide Bergesen Varegg Fleridrett  1,20  
Kvinner senior Kule Matilde Roe FRI IL  13,20  
Menn senior Kule Nicholas Coghill FRI IL  16,86  
 
   

Kalender

Juli
MTOTFLS
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Aktiviteter

06.07.2022
Askokarusellen 3

18:30 - 21:00

Arna idrettspark

01.08.2022
Torstein Nesse Games

18:30 - 21:30

Arna idrettspark

15.08.2022
Askokarusellen 4

18:30 - 21:00

Arna idrettspark

29.08.2022
Arnaløpet

19:00 - 21:00

Espeland idrettsplass

07.09.2022
Arnaleikane - Friidrettens dag

18:00 - 20:30

Arna idrettspark

21.09.2022
Askokarusellen 5

18:30 - 21:00

Arna idrettspark

08.10.2022
Sørfjorden halvmaraton

10:30 - 13:00

Garnes

12.10.2022
Askokarusellen 6

18:30 - 21:00

Arna idrettspark