4 mann under 4 minutt på 1 engelsk mil på Arna idrettspark i kveld

Det var drøymeforhold under Askokarusellen i kveld der det store høgdepunktet var 1 engelsk mil. Heile 4 mann kom under den magiske 4 minuttsgrensa og oppnådde tider av internasjonalt kaliber. Her kjem resultata, der alle sette personlege rekordar:
1) Narve Gilje Nordås Sandnes, 3.56.62
2) Mats Hauge, Gular, 3.57.25 Ny kretsrekord for Hordaland
3) Jacob Boutera, Gular, 3.57.38
4) Bjørnar Lillefosse, Gular 3.59.81
5) Anders Bjørndal, Gneist 4.05.65
6) Sondre Hoff, Gular 4.07.22
7) Jon Overå Sætre, Gneist 4.17.11
8) Jonas Lillejord, Osterøy 4.39.26
- Trygve Fedje Mjelde, Osterøy DNF

Mats Hauge slo også den legendariske klubbrekorden i Gular som Arne Hamarsland sette i 1959 med 4.00.8. Trygve Fedje Mjelde gjorde ein glimrande jobb som hare.

Se video av løpet: https://www.youtube.com/watch?v=E-BCt5iNXR4

2020-08-12
Ove Leon Låstad

Det blei også registrert offisielle passeringstider på 1500m. Her kjem dei:

1) Narve Gilje Nordås, Sandnes 3.41.51
2) Mats Hauge, Gular 3.41.84
3) Jacob Boutera, Gular 3.42.12 (ny pers)
4) Bjørnar Lillefosse, Gular 3.43.66 (ny pers)
5) Anders Bjørndal, Gneist 3.44.18 (ny pers)
6) Sondre Hoff, Gular 3.50.90  (ny pers)
7) Jon Overå Sætre, Gneist 3.57.92 (ny pers)
8) Jonas Lillejord, Osterøy 4.21.17 (ny pers)

Av damene var kravet for kretsrekord 5.00, men Eli Anne Dvergsdal, Gneist kom litt for seint til å klare den tida. Ho noterte 5.04.48 og passerte 1500m på 4.44.47.
Komplett resultatliste:

Stevne: Askokarusellen        
Stevnested: Arna idrettspark        
Stevnedato: 12-08-20        
Arrangør IL Fri        
Kontaktperson: Ove Leon Låstad        
Telefon: 99272130        
Epost: llaastad@online.no        
Utendørs: Y        
Kommentar:          
           
Resultatliste 12-08-20        
           
G12 60m hekk 76,2cm        
Heat 1:G12+J12 Vind 0,2    
1 Jakob Amandussen Nitter 2008 Fana IL 11.00  
2 Kirill Eikanger 2008 Gneist IL - Friidrett 11.43  
           
G12 60m hekk 76,2cm        
Heat 1:G12+J12 Vind 0,2    
1 Mia Helene Gulbrandsen 2008 Gneist IL 11.50  
           
J14 60m hekk 76,2cm        
  Karoline Røed Hovland 2006 Fana IL DNS  
           
J15 80m hekk 76,2cm        
Heat 1:J15+J16 Vind 0,9    
1 Tomine Svendheim 2006 FRI IL - Friidrett 12.55  
2 Lilli Margaret Gulbrandsen 2005 Gneist IL 12.56  
3 Frida Sætrum 2005 Fana IL 13.54  
           
J16 80m hekk 76,2cm        
Heat 1:J15+J16 Vind 0,9    
1 Julie Bakke Liland 2004 Norna-Salhus IL - Friidrett 12.97  
           
G14 80m hekk 84.0cm Vind 0,2    
1 Johannes Ottemo Reimers 2006 Bergens TF 15.48  
           
G12 60m        
Heat 1:G12+G14 Vind 0,0    
1 Kirill Eikanger 2008 Gneist IL - Friidrett 9.60  
           
G14 60m        
Heat 1:G12+G14 Vind 0,0    
1 Johannes Ottemo Reimers 2006 Bergens TF 8.89  
           
MJ 60m Vind 0,0    
1 Agash Thileep 2004 Norna-Salhus IL 7.71  
2 Sebastian Røed Hovland 2004 Fana IL 7.86  
  Thord Flatebø Iversen 2003 Fri IL DNS  
           
MV75 60m Vind 1,5    
1 Svein Arne Angvik 1945 Fri IL 12.16  
           
G11 200m        
  Mathias Kongshaug 2009 Norna-Salhus IL DNS  
           
G12 200m        
Heat 1:G12+G13+J13 Vind 0,0    
1 Gabriel Garnes 2008 Fri IL 30.04  
2 Kirill Eikanger 2008 Gneist IL - Friidrett 31.23  
           
G13 200m        
Heat 1:G12+G13+J13 Vind 0,0    
  Håvard Nøttestad 2007 Fana IL DQ Regel 163.3  
           
J13 200m        
Heat 1:G12+G13+J13 Vind 1,0    
1 Emilie Kongshaug 2007 Norna-Salhus IL 29.77  
           
G14 200m        
  Tristan Ahmer 2006 Mjøsdalen IL DNS  
           
J15 200m        
Heat 2:J15+J16 Vind -0,1    
1 Tomine Svendheim 2006 FRI IL - Friidrett 26.41  
2 Tiril Bergheim 2005 Norna-Salhus IL 28.24  
           
J16 200m        
Heat 2:J15+J16 Vind -0,1    
1 Nicoline Pallesen Coulson 2004 Fyllingen IL (Allianse) 26.81  
2 Anne Øi Tharaldsen Danielsen 2004 Norna-Salhus IL 28.20  
           
MJ 200m        
Heat 3:MJ+MS Vind: 0,3    
1 Thord Flatebø Iversen 2003 Fri IL 24.27  
2 Agash Thileep 2004 Norna-Salhus IL 25.15  
3 Sebastian Røed Hovland 2004 Fana IL 25.56  
           
MS 200m        
Heat 3:MJ+MS Vind: 0,3    
1 Torbjørn Lysne 1990 Gular IL 22.04 Ny banerekord
  Tor-Junor Kringstad Vedde 1997 Gular IL DNS  
           
MV70 200m Vind: 0,0    
1 Johnny Isaksen 1948 Fri IL 34.58  
           
MS 800m        
Heat 1        
1 Timmi Brandvik Anderl 1999 Gular IL 2.00.66  
2 Nikolai André Navdal Marøy 2004 Fri IL 2.08.82  
3 Tobias Svendheim 2004 Fri IL 2.10.62  
  Sigurd Blom Breivik 1996 Gular IL DNF  
  Thord Flatebø Iversen 2003 Fri IL DNF  
  Vincent Samuel Gjerde 2004 Viking TIF DNS  
  Brage Hanstveit 2001 Mjøsdalen IL DNS  
           
MS 800m        
Heat 2        
1 Andreas Skulstad Størkson 2001 Gneist IL 2.07.39  
2 Jon-Anders Haukøy 2004 Gneist IL 2.07.71  
3 Johannes Sture 2005 Ask Friidrett 2.09.28  
4 Sigve Jørgensen Lillebø 2006 Ask Friidrett 2.09.48  
5 Yingnan Cai 2005 Gneist IL 2.10.59  
  Tobias Allers-Hansen 2003 Gneist IL DNF  
           
MS 800m        
Heat 3:KS+MS        
1 Tore Hannisdal 1969 Osterøy IL 2.29.63  
2 Knut Arve Engesæt 1964 Fri IL 2.38.03  
3 Arvid Hauge 1960 Eikanger IL 2.48.35  
           
KS 800m        
Heat 3:KS+MS        
1 Anita Iversen Lilleskare 1978 BFG Bergen Løpeklubb 2.22.99  
2 Vigdis Gaupholm Reigstad 1973 Fri IL 2.26.23  
  Julia Hauge 2000 Eikanger IL DNS  
           
MS 1 engelsk mil        
Heat 1:MS        
1 Narve Gilje Nordås 1998 Sandnes IL 3.56.62 Ny banerekord
2 Mats Hauge 1997 Gular IL 3.57.25 Ny kretsrekord
3 Jacob Boutera 1996 Gular IL 3.57.38  
4 Bjørnar Sandnes Lillefosse 1992 Gular IL 3.59.81  
5 Anders Bjørndal 1995 Gneist IL 4.05.65  
6 Sondre Arne Hoff 1993 Gular IL 4.07.22  
7 Jon Temesgen Overå Sætre 2001 Gneist IL 4.17.11  
8 Jonas Lillejord 1998 Osterøy IL 4.39.26  
  Trygve Feidje Mjelde 1994 Osterøy IL DNF  
           
MS 1500m: offisielle passeringstider 1 engelsk mil        
Heat 1:MS        
1 Narve Gilje Nordås 1998 Sandnes IL 3.41.51 ny banerekord
2 Mats Hauge 1997 Gular IL 3.41.84  
3 Jacob Boutera 1996 Gular IL 3.42.12  
4 Bjørnar Sandnes Lillefosse 1992 Gular IL 3.43.66  
5 Anders Bjørndal 1995 Gneist IL 3.44.18  
6 Sondre Arne Hoff 1993 Gular IL 3.50.90  
7 Jon Temesgen Overå Sætre 2001 Gneist IL 3.57.92  
8 Jonas Lillejord 1998 Osterøy IL 4.21.17  
           
MS 1 engelsk mil        
Heat 2:MS+KS        
1 Lars Schjølberg Evensen 2002 Fana IL 4.49.60  
2 Christer Sælen 1981 FRI IL 4.55.45  
3 Per Ole Mostrøm 1985 Osterøy IL 5.01.66  
4 Espen Irgens Haugen 1985 FRI IL 5.07.63  
5 Noah Birkeland Raknes 2005 Osterøy IL 5.10.20  
6 Kjetil Stokke 1991 Osterøy IL 5.10.69  
7 Aslak Ingebjørgson Monstad 2004 Osterøy IL 5.11.54  
8 Gisle Raknes 1970 Osterøy IL 5.37.98  
9 Odd Andre Byrknes 1971 FRI IL 5.51.45  
10 Kjetil Monstad 1973 Osterøy IL 5.54.62  
           
KS 1 engelsk mil        
Heat 2:MS+KS        
1 Eli Anne Dvergsdal 1991 Gneist,IL 5.04.48  
2 Mirjam Mjelde 1969 Osterøy IL 5.55.08  
3 Astrid Helene Olafsdottir 1964 FRI IL 6.36.51  
4 Hanne Elisabeth Liland 1969 Varegg Fleridrett 6.49.90  
5 Ragnhild Guri Korneliussen 1951 FRI IL 7.15.43  
           
MS 1500m: offisielle passeringstider 1 engelsk mil        
Heat 2:MS+KS        
1 Lars Schjølberg Evensen 2002 Fana IL 4.31.62  
2 Christer Sælen 1981 FRI IL 4.34.70  
3 Per Ole Mostrøm 1985 Osterøy IL 4.41.91  
4 Espen Irgens Haugen 1985 FRI IL 4.46.53  
5 Noah Birkeland Raknes 2005 Osterøy IL 4.50.83  
6 Kjetil Stokke 1991 Osterøy IL 4.51.96  
7 Aslak Ingebjørgson Monstad 2004 Osterøy IL 4.53.05  
8 Gisle Raknes 1970 Osterøy IL 5.16.55  
9 Kjetil Monstad 1973 Osterøy IL 5.30.87  
10 Odd Andre Byrknes 1971 FRI IL 5.32.16  
           
KS 1500m: offisielle passeringstider 1 engelsk mil        
Heat 2:MS+KS        
1 Eli Anne Dvergsdal 1991 Gneist,IL 4.44.47  
2 Mirjam Mjelde 1969 Osterøy IL 5.31.54  
3 Astrid Helene Olafsdottir 1964 FRI IL 6.09.40  
4 Hanne Elisabeth Liland 1969 Varegg Fleridrett 6.22.38  
5 Ragnhild Guri Korneliussen 1951 FRI IL 6.45.84  
           
MS 3000m        
Heat 1        
1 Børge Bjørsvik Larsson 1992 Varegg Fleridrett 8.48.46  
2 Bjørn Rusten Lundberg 1994 Varegg Fleridrett 9.15.43  
3 Kristoffer Johnson 2003 Ask  9.33.4 Manuell tid
4 Axel Henrik Johan Wollan 1993 Oslostudentenes IK 9.39.41  
5 Stian Kristoffer Moss 1983 Gneist,IL 9.45.60  
6 Tor Johan Nedreberg Askeland 1993 Varegg Fleridrett 9.51.29  
7 Kristian Nestor Jarnung 1978 Norna-Salhus IL 9.53.96  
8 Noah Spjeld Martinsen 2004 Gneist,IL 10.01.85  
  Tobias Allers-Hansen 2003 Gneist,IL DNF  
  Anders Jakobsen Sommer 1997 Varegg Fleridrett DNS  
  Øyvind Loftås 1980 FRI IL DNS  
           
MS 3000m        
Heat 2:MS+KS        
1 Inge Magnar Skjerven Hauståker 1977 Osterøy IL 10.30.09  
2 Magne Aunebakk 1962 Varegg Fleridrett 10.37.96  
3 Kjetil Monstad 1973 Osterøy IL 11.25.04  
  Arne Korneliussen 1948 FRI IL DNF  
  Martin Kåstad 1990 Mjøsdalen IL DNS  
           
KS 3000m        
Heat 2:MS+KS        
1 Emma Hanstveit 2004 Mjøsdalen IL 10.09.25  
2 Anna Hanstveit 2004 Mjøsdalen IL 10.13.82  
3 Thea Charlotte Knutsen 2004 Varegg Fleridrett 10.29.87  
4 Siren Gudvangen Rosenlund 1989 Varegg Fleridrett 10.57.06  
5 Karoline Loftås 1991 Osterøy IL 11.25.40  
6 Hanne Stamnesfet Næss 2004 Ask  11.41.99  
7 Ragnhild Guri Korneliussen 1951 FRI IL 14.25.43  
  Victoria Mjelde Hanstveit 1992 Mjøsdalen IL DNS  
           
G10 Høyde        
1 Andreas Vladimir Sandin 2010 Fri IL 1.20  
           
G11 Høyde        
1 Mathias Kongshaug 2009 Norna-Salhus IL 1.25  
           
J13 Høyde        
1 Emilie Kongshaug 2007 Norna-Salhus IL 1.40  
           
MJ Høyde        
1 Trym Lea Bakke 2003 Norna-Salhus IL 1.70  
           
KS Høyde        
1 Malin Støyva 1994 Norna-Salhus IL 1.65  
           
MV65 Høyde        
1 Jakob Eirik Lothe 1953 Gloppen FIL 1.15  
           
G10 Kule 2kg        
  Andreas Vladimir Sandin 2010 Fri IL DNS  
           
J14 Kule 3kg        
1 Tomine Svendheim 2006 FRI IL - Friidrett 9.77  
           
G14 Kule 4kg        
1 Johannes Ottemo Reimers 2006 Bergens TF 8.12  
           
J16 Kule 3kg        
1 Johanne Leathem 2004 Fana IL 10.61  
           
MS Kule 7,25kg        
1 Kjetil Stokke 1991 Osterøy IL 9.56  
           
KV50 Kule 3kg        
  Ingunn Gatland Jacobsen 1967 Fri IL 7.69  
           
MV50 Kule 6kg        
  Stein Fossen 1968 Fri IL 12.20  
           
MV65 Kule 5kg        
  Jakob Eirik Lothe 1953 Gloppen FIL 7.78  

Kalender

September
MTOTFLS
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Aktiviteter

14.10.2020
Askokarusellen

18:30 - 21:00

Arna idrettspark

28.10.2020
Frikarusellen 1.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass

31.10.2020
Sørfjorden halvmaraton

10:30 - 13:00

Garnes-Risnes-Garnes

11.11.2020
Frikarusellen 2.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass

09.12.2020
Frikarusellen 3.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass

20.01.2021
Frikarusellen 4.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass

10.02.2021
Frikarusellen 5.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass

03.03.2021
Frikarusellen 6.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass