Ny deltakarrekord for Askokarusellen 8.juli med 135 startar

Det var svært god oppslutning om Askokarusellen 8.juli med 135 startar. Vi har arrangert seriestevne/karusellstevne sidan Arna idrettspark blei åpna i 2010 og den gamle rekorden var 125 startar frå 2012. Denne gangen hadde vi ingen hoppøvingar, men fyldig deltaking på 1500m og 5000m med heile 3 heat. Det har aldri skjedd før at vi har hatt meir ein eitt heat på 5000m.
I tillegg blei det sett 2 nye banerekordar på 100m for menn og 5000m for kvinner.
Resultatliste er no publisert. PS: Det var mange som ikkje hadde gyldig lisens. Derfor må alle som ikkje har løyst lisens gjere dette snarast, elles vil Norges Friidrettsforbund stryke resultata frå offisiell statistikk.

2020-07-09
Ove Leon Låstad
Resultatliste 08-07-20        
           
G12 200m hekk 76,2cm Vind 0,9    
1 Kirill Eikanger 2008 Gneist IL - Friidrett 36.00 benyttet hekkeavstand for G14
           
J14 200m hekk 76,2cm        
Heat 1:J14+J18 Vind 0,9    
1 Tomine Svendheim 2006 FRI IL - Friidrett 30.53 v
2 Sigri Hundven Eliassen 2006 Ask Friidrett - Friidrett 34.57 v
           
J18-19 200m hekk 76,2cm        
Heat 1:J14+J18 Vind 0,9    
1 Martine Kolbeinshavn Hjørnevik 2001 Norna-Salhus IL - Friidrett 28.15 v
           
Rekrutt 60m        
Heat 1:G10+J10+rekrutt Vind 0,6    
  Frida Eikanger 2011 Gneist IL - Friidrett 11,63  
  Live Færø Linde 2013 Varegg Fleridrett - Friidrett 11,81  
           
G10 60m        
Heat 1:G10+J10+rekrutt Vind 0,6    
  Andreas Vladimir Sandin 2010 FRI IL - Friidrett 9.68  
  Ludvig Færø Linde 2010 Varegg Fleridrett - Friidrett 9.64  
  Philip Christensen Moen 2010 Fana IL - Friidrett 9.60  
           
J10 60m        
Heat 1:G10+J10+rekrutt Vind 0,6    
  Sofie Elise Indrebø 2010 Ask Friidrett - Friidrett 10.18  
           
G12 60m        
Heat 2:G12+G13+G14 Vind 0,8    
1 Jan-Olav Gullbrå Hilleren 2008 Ask Friidrett - Friidrett 10.57  
           
G13 60m        
Heat 2:G12+G13+G14 Vind 0,8    
1 Benjamin Christensen Moen 2007 Fana IL - Friidrett 8.39 v
           
G14 60m        
Heat 2:G12+G13+G14 Vind 0,8    
1 Tristan Ahmer 2006 Mjøsdalen IL - Friidrett 8.10 lisens mangler
           
J12 60m        
Heat 3:J12+J13+J14 Vind 1,0    
1 Eva Mundal Melle 2008 Ørsta IL - Friidrett 9.08  
           
J13 60m        
Heat 3:J12+J13+J14 Vind 1,0    
1 Stine Olsen Davik 2007 Fana IL - Friidrett 8.84 v
           
J14 60m        
Heat 3:J12+J13+J14 Vind 1,0    
1 Anna Kolstad Silseth 2006 Ask Friidrett - Friidrett 8.28 v
2 Karoline Røed Hovland 2006 Fana IL - Friidrett 8.99 v
           
MS 60m        
Heat 4:MS Vind 1,8    
1 Øyvind Bu 1987 Laksevåg TIL - Friidrett 7.37 lisens mangler
2 Morgan Ahmer 2004 Mjøsdalen IL - Friidrett 7,88 lisens mangler
2 Sebastian Røed Hovland 2004 Fana IL - Friidrett 7,88 v
  Christian Marthinussen 1983 Fana IL - Friidrett DQ R162.8 v
           
MV45-49 60m        
Heat 5:MV Vind: -0,4    
1 Ørjan Moss 1971 FIL AKS-77 - Friidrett 9.60 v
           
G12 100m        
Heat 1:G12+G13+G14 Vind: 0,5    
1 Kirill Eikanger 2008 Gneist,IL - Friidrett 15.31  
2 Jan-Olav Gullbrå Hilleren 2008 Ask Friidrett - Friidrett 17,17  
           
G13 100m        
Heat 1:G12+G13+G14 Vind: 0,5    
1 Benjamin Christensen Moen 2007 Fana IL - Friidrett 13.43 v
           
G14 100m        
Heat 1:G12+G13+G14 Vind: 0,5    
1 Tristan Ahmer 2006 Mjøsdalen IL - Friidrett 12.76 lisens mangler
           
J13 100m        
Heat 2: J13+J14+J17 Vind: 0,5    
1 Stine Olsen Davik 2007 Fana IL - Friidrett 14.23 v
           
J14 100m        
Heat 2: J13+J14+J17 Vind: 0,5    
1 Anna Kolstad Silseth 2006 Ask Friidrett - Friidrett 13.24 v
2 Sigri Hundven Eliassen 2006 Ask Friidrett - Friidrett 13.91 v
3 Karoline Røed Hovland 2006 Fana IL - Friidrett 14.40 v
           
J17 100m        
Heat 2: J13+J14+J17 Vind: 0,5    
1 Erika Davodova 2003 Varegg Fleridrett - Friidrett 13.55 lisens mangler
           
MJ 100m        
Heat 3:MJ Vind: 1,0    
1 Jesper Jensen 2001 Ask Friidrett - Friidrett 11,84 v
2 Filip Holdhus 2004 Gneist,IL - Friidrett 12.02 v
3 Morgan Ahmer 2004 Mjøsdalen IL - Friidrett 12,46 lisens mangler
4 Sebastian Røed Hovland 2004 Fana IL - Friidrett 12,60 v
  Thord Flatebø Iversen 2003 FRI IL - Friidrett DQ R162.8 v
           
MS 100m        
Heat 4:MS Vind: 1,1    
1 Christian Marthinussen 1983 Fana IL - Friidrett 11,01 NY BANEREKORD
2 Øyvind Bu 1987 Laksevåg TIL - Friidrett 11,82 lisens mangler
3 Morten Solheim 1976 Gular IL - Friiidrett 12,25 v
           
MV70-74 100m        
Heat 5:MV Vind: -0,2    
1 Johnny Isaksen 1948 FRI IL - Friidrett 16.49 v
           
J14 300m        
Heat 1:J4+J18+G16+G17+G18        
1 Tomine Svendheim 2006 FRI IL - Friidrett 42.12 NY BANEREKORD
           
J18-19 300m        
Heat 1:J4+J18+G16+G17+G18        
1 Maren Høviskeland 2002 Ask Friidrett - Friidrett 49.33 v
           
G16 300m        
Heat 1:J4+J18+G16+G17+G18        
1 Filip Holdhus 2004 Gneist,IL - Friidrett 38.07 v
           
G17 300m        
Heat 1:J4+J18+G16+G17+G18        
1 Thord Flatebø Iversen 2003 FRI IL - Friidrett 37.85 v
           
G17 300m        
Heat 1:J4+J18+G16+G17+G18        
1 Jesper Jensen 2001 Ask Friidrett - Friidrett 40.64 v
           
G15 300m        
  Jonas Skjerven 2005 Mjøsdalen IL - Friidrett DNS lisens mangler
           
KJ 400m        
1 Sarah Feyifoluwa Adekoya 2001 Ask Friidrett - Friidrett 61.87 v
2 Julia Varsi 2005 Ask Friidrett - Friidrett 64.02 v
3 Pia Norheim 2005 Ask Friidrett - Friidrett 65.01 lisens mangler
           
MS 400m        
1 Sivert Sellevold 2000 Gular IL - Friidrett 50.34 v
2 Gjert Høie Sjursen 2000 Gneist,IL - Friidrett 51.62 v
3 Jon-Henning Gullbrå Hilleren 2002 Ask Friidrett - Friidrett 52.46 v
4 Magnus Farestveit 2003 Ask Friidrett - Friidrett 55.48 v
           
MV 400m        
  Arvid Hauge 1960 Eikanger IL - Friidrett DNS v
           
G12 1500m        
Heat 1:G12+G14+J13+J14        
1 Endre Hartvedt Haugen 2008 Fyllingen IL (Allianse) - Friidrett 4.56.15  
2 Jonas Iversen Lilleskare 2008 FIL AKS-77 - Friidrett 5.10.70  
3 Sondre Haukanes 2008 Gneist,IL - Friidrett 5.12.96  
4 Martin Mjelde 2008 Bjarg IL - Friidrett 5.15.60  
5 Andreas Iversen Lilleskare 2008 FIL AKS-77 - Friidrett 5.18.27  
           
G14 1500m        
Heat 1:G12+G14+J13+J14        
1 Johannes Sandvik Bø 2006 Fitjar IL - Friidrett 4.28.60 v
2 Dagfinn Gjerstad 2006 Osterøy IL - Friidrett 4.33.99 v
           
J13 1500m        
Heat 1:G12+G14+J13+J14        
1 Julie Herfindal 2007 Fana IL - Friidrett 5.40.46 v
           
J14 1500m        
Heat 1:G12+G14+J13+J14        
1 Vilde-Sofie Torvund 2006 FRI IL - Friidrett 5.10.59 v
           
G10 1500m        
  Ludvig Færø Linde 2010 Varegg Fleridrett - Friidrett 5.26.50 utenfor konkurranse
           
KS 1500m        
1 Anita Iversen Lilleskare 1978 BFG Bergen Løpeklubb - Friidrett 4.48.08 mangler lisens
2 Emma Hanstveit 2004 Mjøsdalen IL - Friidrett 4.49.50 v
3 Anna Hanstveit 2004 Mjøsdalen IL - Friidrett 4.52.94 v
4 Vigdis Gaupholm Reigstad 1973 FRI IL - Friidrett 4.56.77 v
5 Hanne Stamnesfet Næss 2004 Ask Friidrett - Friidrett 5.21.36 mangler lisens
6 Synne-Helen Torvund 2002 FRI IL - Friidrett 5.22.44 v
7 Signe-Marie Torvund 2004 FRI IL - Friidrett 5.27.37 mangler lisens
8 Gro Johnson 1976 Ask Friidrett - Friidrett 5.30.20 mangler lisens
9 Mirjam Mjelde 1969 Osterøy IL - Friidrett 5.39.42 v
10 Nina Rødsmoen 1961 Sandnes IL - Friidrett 5.59.59 v
  Astrid Helene Olafsdottir 1964 FRI IL - Friidrett DNS v
  Bertine-Helene Færø 1992 Varegg Fleridrett - Friidrett DNS v
           
MV 1500m        
  Arvid Hauge 1960 Eikanger IL - Friidrett DNS v
  John Arne Bernes 1944 Osterøy IL - Friidrett DNS v
           
MS 1500m        
1 Jon Temesgen Overå Sætre 2001 Gneist,IL - Friidrett 4.03.46 mangler lisens
2 Kristoffer Hopland 2003 Norna-Salhus IL - Friidrett 4.16.57 v
3 Tobias Allers-Hansen 2003 Gneist,IL - Friidrett 4.16.86 v
4 Johannes Hopland 2005 Norna-Salhus IL - Friidrett 4.19.01 v
5 Tobias Svendheim 2004 FRI IL - Friidrett 4.24.78 v
6 Kristoffer Johnson 2003 Ask Friidrett - Friidrett 4.27.72 v
7 Markus Enes Heggøy 2005 Ask Friidrett - Friidrett 4.28.03 v
8 Jon-Anders Haukøy 2004 Gneist,IL - Friidrett 4.34.29 v
9 Haakon Myklebust Skjelnes 2005 Rosendal TL - Friidrett 4.38.20 mangler lisens
10 Mats Stensrud Johnsen 2003 Ask Friidrett - Friidrett 4.39.16 mangler lisens
11 Trygve Andresen 1979 Varegg Fleridrett - Friidrett 4.47.42 mangler lisens
12 Jonas Skjerven 2005 Mjøsdalen IL - Friidrett 4.54.56 mangler lisens
13 Nils Tore Sæterdal 1967 FRI IL - Friidrett 4.56.58 v
14 Christer Sælen 1981 FRI IL - Friidrett 4.56.76 v
           
MS 5000m        
Heat 1:MS        
1 Børge Bjørsvik Larsson 1992 Varegg Fleridrett - Friidrett 15.25.17 v
2 Brynjel Furnes Berland 2001 Ask Friidrett - Friidrett 15.54.84 mangler lisens
3 Jonas Lillejord 1998 Osterøy IL - Friidrett 16.04.66 v
4 Magnus Gjerstad 2000 Osterøy IL - Friidrett 16.04.67 v
5 Ådne Nesje Hernes 2002 Fana IL - Friidrett 16.08.96 v
6 Andreas Skulstad Størkson 2001 Gneist,IL - Friidrett 16.10.68 mangler lisens
7 Anders Johnny Kjærevik 1987 BFG Bergen Løpeklubb - Friidrett 16.19.98 mangler lisens
8 Henrik Angermund 1980 Varegg Fleridrett - Friidrett 16.28.48 v
9 Øyvind Loftås 1980 FRI IL - Friidrett 16.32.81 v
10 Thomas Schjøtt Hannevig 1992 Varegg Fleridrett - Friidrett 16.59.45 mangler lisens
  Lars Schjølberg Evensen 2002 Fana IL - Friidrett DNF v
  André Seliussen 2001 Gneist,IL - Friidrett DNS mangler lisens
           
MS 5000m        
Heat 2:MS+KS        
1 Andre Aasen 1992 BFG Bergen Løpeklubb - Friidrett 16.37.26 mangler lisens
2 Stian Andersen 1991 BFG Bergen Løpeklubb - Friidrett 16.54.00 mangler lisens
3 Kristian Nestor Jarnung 1978 Norna-Salhus IL - Friidrett 17.00.67 mangler lisens
4 Stian Kristoffer Moss 1983 Gneist,IL - Friidrett 17.05.42 mangler lisens
5 Joacim Carlsson 1973 Åsbro GOIF - Sverige 17.11.36 Sverige
6 Noah Birkeland Raknes 2005 Osterøy IL - Friidrett 17.19.78 v
7 Per Ole Mostrøm 1985 Osterøy IL - Friidrett 17.28.80 v
8 Jan Roar Solberg 1979 Osterøy IL - Friidrett 17.36.94 mangler lisens
9 Christer Sælen 1981 FRI IL - Friidrett 17.43.04 v
10 Asbjørn Nordrum 1991 Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett 18.17.55 mangler lisens
11 Håvard Mandelid Kleppe 2000 Mjøsdalen IL - Friidrett 18.17.65 mangler lisens
12 Niklas Profors 1988 Varegg Fleridrett - Friidrett 19.09.61 mangler lisens
           
KS 5000m        
Heat 2:MS+KS        
1 Nora Midttun 2001 FRI IL - Friidrett 17.43.00 NY BANEREKORD
mangler lisens
2 Lina Hydle Rivedal 1987 Varegg Fleridrett - Friidrett 17.47.81 mangler lisens
3 Kristine Fjellanger 1992 Varegg Fleridrett - Friidrett 17.47.92 v
  Bertine-Helene Færø 1992 Varegg Fleridrett - Friidrett DNS v
           
MS 5000m        
Heat 3:MS+KS        
1 Hugo Jan Olsen 1968 BFG Bergen Løpeklubb - Friidrett 17.39.65 mangler lisens
2 Frode Johansen 1969 BFG Bergen Løpeklubb - Friidrett 18.16.32 mangler lisens
3 Jonas Pablo Sletten Gomez 2003 Varegg Fleridrett - Friidrett 18.45.03 mangler lisens
4 Aslak Ingebjørgson Monstad 2004 Osterøy IL - Friidrett 18.45.94 v
5 Kjetil Monstad 1973 Osterøy IL - Friidrett 19.02.42 v
6 Gisle Raknes 1970 Osterøy IL - Friidrett 19.02.66 mangler lisens
7 Martin Kåstad 1990 Mjøsdalen IL - Friidrett 20.32.75 mangler lisens
  Arvid Hauge 1960 Eikanger IL - Friidrett DNS v
  Einar Færø 1956 Eikanger IL - Friidrett DNS mangler lisens
           
KS 5000m        
Heat 3:MS+KS        
1 Thea Charlotte Knutsen 2004 Varegg Fleridrett - Friidrett 19.35.40 mangler lisens
2 Victoria Mjelde Hanstveit 1992 Mjøsdalen IL - Friidrett 20.32.68 mangler lisens
3 Maria Nyhammer Larsen 1994 Sotra Sportsklubb - Friidrett 23.15.54 mangler lisens
           
Rekrutt Liten ball 150g        
  Frida Eikanger 2011 Gneist IL - Friidrett 10.54  
  Live Færø Linde 2013 Varegg Fleridrett - Friidrett 10.77  
           
G10 Liten ball 150g        
  Ludvig Færø Linde 2010 Varegg Fleridrett - Friidrett 20.68  
  Andreas Vladimir Sandin 2010 FRI IL - Friidrett 28.51  
  Philip Christensen Moen 2010 Fana IL - Friidrett 19.13  
           
G12 Liten ball 150g        
1 Sondre Haukanes 2008 Gneist,IL - Friidrett 35.47  
2 Jan-Olav Gullbrå Hilleren 2008 Ask Friidrett - Friidrett 21.36  
           
J12 Liten ball 150g        
1 Eva Mundal Melle 2008 Ørsta IL - Friidrett 28.58  
           
J14 Kule 3kg        
1 Tomine Svendheim 2006 FRI IL - Friidrett 9.12 v
           
KV40-44 Kule 4kg        
  Brit Ingrid Birketveit 1977 FRI IL - Friidrett 9.12 v
           
MV50-54 Kule 6kg        
  Stein Fossen 1968 FRI IL - Friidrett 12.38 v
           
MV70-74 Kule 4kg        
  Johnny Isaksen 1948 FRI IL - Friidrett 8.92 v
           
MV70-75 Kule 4kg        
  John Bernes 1944 Osterøy IL - Friidrett 6.95 v

Kalender

September
MTOTFLS
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Aktiviteter

26.09.2020
Skansemyren kastkarusell 12

12:00 - 17:00

Skansemyren Idrettsplass

14.10.2020
Askokarusellen

18:30 - 21:00

Arna idrettspark

28.10.2020
Frikarusellen 1.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass

31.10.2020
Sørfjorden halvmaraton

10:30 - 13:00

Garnes-Risnes-Garnes

11.11.2020
Frikarusellen 2.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass

09.12.2020
Frikarusellen 3.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass

20.01.2021
Frikarusellen 4.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass

10.02.2021
Frikarusellen 5.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass

03.03.2021
Frikarusellen 6.løp

19:00 - 19:30

Espeland idrettsplass